GoldCoins.cz | numismatika | zlaté mince | stříbrné mince

Kulturní památka Ševčinský důl Příbram – Březové Hory

Pamětní zlatá mince 2500 Kč

Autor: Luboš Charvát
Líc mince Kulturní památka Ševčinský důl Příbram – Březové Hory Rub mince Kulturní památka Ševčinský důl Příbram – Březové Hory
Ryzost:
Hmotnost:
Průměr:
Náklad b.k.:
Náklad proof:
999,9 Au
7,777g (1/4 Oz)
22 mm
2100 ks
5100 ks
Cena b.k.:
---
Cena proof:
---
 

Na lícní straně mince jsou stylizovaná heraldická zvířata z velkého státního znaku a na mezikruží v podobě ozubeného kola je neuzavřený opis s názvem cyklu "KULTURNÍ PAMÁTKY TECHNICKÉHO DĚDICTVÍ". Ve spodní části mince je v oválném medailonu název státu "ČESKÁ REPUBLIKA" a označení nominální hodnoty se zkratkou peněžní jednotky "2500 Kč". Značka mincovny, která minci razila, je umístěna při pravém spodním okraji mezi moravskou orlicí a názvem státu.

Na rubu mince je šachetní budova Ševčinského dolu s těžní věží a budova strojovny. V pravé dolní části strojovny je ročník ražby "2007" a nad ní je dobový městský znak Březových Hor. Ve spodní části mince jsou v oválném medailonu zachyceni tři horníci při práci v dole. Na mezikruží v podobě ozubeného kola je neuzavřený opis "ŠEVČINSKÝ DŮL • PŘÍBRAM • BŘEZOVÉ HORY". Autorem výtvarného návrhu mince je pan Luboš Charvát. Jeho iniciály, stylizovaná propojená písmena "LCH", se nacházejí nad pravým horním okrajem budovy strojovny. (www.cnb.cz)